*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 28, 2024, 19:55:10


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: "POLSKI CHÓR NARZEKAŃ"  (Przeczytany 1992 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
@żmijka
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1898


I get wings to fly... I'm alive ...


« : Marzec 29, 2008, 09:35:30 »


   Na początku tego miesiąca dotarła do mnie wiadomość, że we Wrocławiu jest organizowany nabór do chóru hobbistów i miłośników sztuki narzekania. Nie odebrałam tego poważnie, sądziłam raczej, że to przygotowania do "1 kwietnia". Myliłam się!
Wystarczy, że osoba zainteresowana będzie miała na co narzekać i lubi śpiewać, chociaż nie musi przejawiać żadnych talentów w tej dziedzinie. Pierwszy występ Polskiego Chóru Narzekań, będzie można podziwiać już 13 kwietnia tego roku w trakcie Przeglądu Piosenki Aktorskiej. To bardzo dobra okazja dla tych, którzy większość swej energii zużywają na narzekania. Nie chodzi tutaj oczywiście o zdolność do właściwego krytykowania innych ludzi, czy otoczenia, raczej o krytykanctwo, które dla wielu jest jedynym sposobem na zaistnienie w środowisku. Narzekać można na wszystko: program telewizyjny, spódnice sąsiadki, ogródek babci Ani i zagospodarowanie pagórka za skwerkiem czy politykę. Temat przecież zawsze się znajdzie, zwłaszcza gdy między innymi bazuje on na indywidualnym postrzeganiu i negowaniu wszystkiego pod czym nie można się podpisać jako autor, czy też osoba mająca zdanie decyzyjne o finalnym efekcie. Mimo, że jesteśmy określani mianem "narzekających", pomysł ten nie zrodził się na terenie naszego kraju, jego źródło wybiło w Helsinkach, gdzie postanowiono wykorzystać bezsensowną moc jaką tracą przeważnie kobiety na narzekanie. To one stanowią większość uczestniczek tego typu chórów, gdyż obecnie projekt ten jest rozwijany przez wiele krajów. Konrad Imiela, szef Teatru Muzycznego "Capitol", dyrektor  artystyczny Przeglądu Piosenki Aktorskiej wierzy, że jego idea przyjmie się również u nas. Jestem przekonana, że mamy wiele takich chórków, przeważnie z jego fałszującymi członkami, jednak nie miały one dotąd odwagi formalnie zarejestrować swej działalności...


Zapisane
Pan M
Moderator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 123


There is no spoon...


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 01, 2008, 07:33:52 »

Chórki? chyba raczej soliści i solistki Uśmiech w domowym "zaciszu"...
Zapisane

@żmijka
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1898


I get wings to fly... I'm alive ...


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 01, 2008, 14:19:54 »


Myślę, że miałabym wiele przykładów na większe chórki.
Zapisane
Pan M
Moderator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 123


There is no spoon...


« Odpowiedz #3 : Kwiecień 02, 2008, 10:55:34 »

Fakt...żona z teściową to już zestaw stereo Uśmiech
Zapisane

@żmijka
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1898


I get wings to fly... I'm alive ...


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 02, 2008, 13:20:06 »

   "Widzę Panie M, że masz duże szczęście, iż na Twej drodze nie stanął cały tłumek członkiń takiego utalentowanego chóru. Przeważnie przesiadują pod sklepikami, czy też za płotami przydomowych ogródków, skąd widok mimo, że dość okrojony, w ich mniemaniu rozciąga się na całą okolicę. Zapewne wiek pozwala im sądzić, że posiadana wiedza o wszystkim i wszystkich jest jedyną i słuszną. Najlepiej przejść obok...
Za chwile znużony chórek i tak znajdzie sobie nowy temat. Duży uśmiech
Zapisane
@żmijka
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1898


I get wings to fly... I'm alive ...


« Odpowiedz #5 : Maj 19, 2008, 00:17:06 »

Chór się rozwija.... Duży uśmiech

<a href="http://www.youtube.com/v/-LDC_DF1gQ8&amp;hl=pl" target="_blank">http://www.youtube.com/v/-LDC_DF1gQ8&amp;hl=pl</a>
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 1.405 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

ospzychlin magicalespackluporum gangwa watahaczarnegokla knieja