*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 05, 2024, 13:48:57


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Romantyzm umiera w facetach około 30-stki?  (Przeczytany 5213 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
@żmijka
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1898


I get wings to fly... I'm alive ...


« Odpowiedz #15 : Czerwiec 22, 2008, 13:05:59 »

    W 1984 musiałam podpisać listę uczestnictwa w pochodzie pierwszomajowym, następnie przy najbliższym narożniku znikłam z tej imprezki, by wpaść w rozłożyste ramiona mego przyszłego męża. Mój staż jest jak widać o wiele dłuższy PanieM, nie piszę jednak o swym poświęceniu, bo uważam, że jest to bezinteresowne działanie na rzecz drugiej osoby. Rezygnacja z własnych celów, mycie naczyń, czy sprzątanie za kogoś, dalekie jest od znaczenia słowa romantyzm i nawet posunęłabym się do stwierdzenia, że nie ma ono z nim nic wspólnego... Gdy kobieta umyje naczynia, posprząta, czy przygotuje posiłek, dla mężczyzny jest to rzecz naturalna, natomiast gdy On coś takiego zrobi, czyn ten w jego oczach osiąga rangę wielkiego osiągnięcia i poświęcenia, zdumiewa Go, że nie mamy dość sił, by wznieść mu pomnik za zasługi jakie wniósł dla stworzenia atmosfery ciepłego, domowego ogniska. Nam pozostaje przycupnąć w cieniu osiągnięć naszego faceta, wychowując dzieci i pucując do śnieżnej bieli drzwi, by zaoszczędzić na ewentualnym zakupie farby.
Nie wiem czym jest męski romantyzm objawiający się walką z szarością, czy monotonią... wiem jednak, że wielu mężczyzn, walczy z monotonią w instytucjach, gdzie muszą sporo płacić innym kobietom, by na chwilę zapomnieć o znużeniu na jakie natrafiają we własnej alkowie. Wrodzona kalkulacji i tym razem zostaje stłumiona przez zew natury, nad którym część naszych panów nie potrafi zapanować.To bez wątpienia również nie jest romantyzm.
Bycie kobietą nie znaczy, że pewne funkcje muszą być nam sztampowo przypisane ze względu na kulturowe przyzwyczajenia. Mamy takie same prawa jak mężczyźni, jedynie ciut wrażliwszą konstrukcję, nad którą nie wielu z Was się zastanawia, przeważnie już na samym wstępie kwitując to stwierdzeniem "umrę a i tak nigdy nie zrozumiem do tego czasu kobiet".
Może warto byłoby odrzucić wstępne założenia, zapomnieć o stereotypach?
    Jak żywo mam przed oczyma sytuację z przed kilku lat, kiedy to nad ranem zadzwonił telefon, rozespana wsunęłam go pod poduszkę pragnąc spać. Natarczywy dźwięk jednak nadal świdrował moje wrażliwe uszy, musiałam w końcu odebrać rozmowę, w słuchawce odezwał się głos męża, który uważał, że powinnam już dawno wstać. Sprawdziłam szybko która godzina, była dopiero siódma, wyłączyłam więc telefon bez słowa wyjaśnienia i ponownie próbowałam zasnąć. Przenikliwy dźwięk alarmu, nie dawał mi jednak spokoju, z wściekłością chwyciłam do ręki słuchawkę bezdusznego telefonu i z drwiną w głosie zapytałam: Czy chcesz mnie doprowadzić do pasji szewskiej? Mąż spokojnie odpowiedział bym szła czerwonym szlakiem i wyłączył telefon. Są sytuacje którym przestajemy się dziwić, doszłam więc do wniosku, że właśnie na jedną z takich natrafiłam, wtuliłam się w mięciutką poduszkę i głębiej zanurzyłam w cieplutki pledzik. Po chwili jak przez mgłę doszło do mnie, że przy łóżku leży ogromna ilość róż. Momentalnie  zerwałam się z łóżka, nie było mowy bym dalej spała, zaskoczona zaczęłam zbierać rozsypane kwiaty. Kilkunastometrowy różany szlak, zaprowadził mnie do innego pokoju, gdzie z uśmiechem na twarzy czekał na mnie mąż... 
Rozbeczałam się nie potrafiąc znaleźć słów, na gest jaki wobec mnie wykonał. Czyż nie był to romantyczny akcent? Niestety miało to miejsce daaaawno temu...
Zapisane
Pan M
Moderator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 123


There is no spoon...


« Odpowiedz #16 : Czerwiec 26, 2008, 13:41:42 »

Drogie Panie. Dostało mi się od Was.
Kseniu...co zapamięta moja żona pozostawmy jej, bo z tego co zauważyłem, to zapamiętuje zarówno kwiaty bez okazji jak i pomoc domową.
Co zaś się tyczy tego, co wyrabiamy na plaży okryci wieczornym szumem fal...pozostawiam to nam.
Nie mam zamiaru dyskutować z Wami na temat romantyzmu, wszak to Wasza działka.
Pomilczę chyba jednak, bo widzę, że cokolwiek bym nie napisał będzie źle...ale czego chcieć od faceta, który romantyzmu zaczyna się dopiero uczyć.
Mam jednak nadzieję, że nie zostanę takim szablonowym 30+ latkiem którego opisujecie.
Pozostanę przy wspólnym słuchaniu czasem Michaela Boltona i lampce wina.
Wszystkim nam zaś życzę nutki romantyzmy w tym zabieganym świecie.
Zapisane

ksenia68
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 17



« Odpowiedz #17 : Czerwiec 27, 2008, 23:43:37 »

Drogi Panie M nie miałam zamiaru wkraczać z buciorami w życie Pana i małżonki, to były taki ogólne przykłady, przecież ja nawet nie wiem, czy bywacie nad morzem, no bo i skąd...?Chodziło mi tylko o uwypuklenie pewnych cech romantycznych, to wszystko... A i jeszcze jedno, wielki plus za Boltona i lampkę wina- o to właśnie chodzi...Pozdrawiam...
Zapisane
Pan M
Moderator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 123


There is no spoon...


« Odpowiedz #18 : Czerwiec 28, 2008, 15:23:35 »

Przyznam szczerze, że choć trąci to geyostwem to lubię Boltona Uśmiech
Ale Enrique Iglesiasa nie trawię...
Zapisane

@żmijka
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1898


I get wings to fly... I'm alive ...


« Odpowiedz #19 : Czerwiec 28, 2008, 22:04:51 »

   Do tej lampki wina możesz zawsze posłuchać "Sonaty księżycowej" PanieM Uśmiech
Zapisane
Pan M
Moderator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 123


There is no spoon...


« Odpowiedz #20 : Czerwiec 28, 2008, 22:21:56 »

Prawde powiedziawszy to wolę :Requiem dla snu"... ale moja żona nie znosi
Zapisane

@żmijka
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1898


I get wings to fly... I'm alive ...


« Odpowiedz #21 : Czerwiec 28, 2008, 22:23:25 »

   Czy znaczy to, że Twój romantyczny nastrój ja usypia? Duży uśmiech
Zapisane
Pan M
Moderator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 123


There is no spoon...


« Odpowiedz #22 : Czerwiec 28, 2008, 22:25:10 »

Miałem na myśli muzykę klasyczną...
Zapisane

@żmijka
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1898


I get wings to fly... I'm alive ...


« Odpowiedz #23 : Czerwiec 28, 2008, 22:30:41 »

   Dostosuj muzykę do nastroju, zapewne doceni to... Uśmiech
Zapisane
alicja
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 53



« Odpowiedz #24 : Styczeń 07, 2009, 13:33:33 »

Pozdrawiam was ludziki gorąco,lecz nie rozumiem waszej burzliwej dyskusji.Romantyzm w związku zależy od obydwóch stron.Jeżeli Facet się nie stara został w jakiś sposób odstraszony.Mężczyzna ma z z reguły naturę zdobywcy stąd kwiatki,szampan i truskawki,romantyczna kolacja przy świecach.Ale też mój facet czeka na mój wkład do tego wszyskiego,np romantyczne listy,które czyta tysiące razy,muzyka,która kojarzy mu się z czymś przyjemnym,miękkie poduszki czy prezent niespodzianka,niekoniecznie drogi,ładna bielizna,o której zapominamy magicznie po założeniu obrączki na palec.Zakładamy stare wygodne dresy rozciągnięte kapcie,a później się dziwimy,że nasz Facet szuka romantyzmu gdzie indziej.Podsycajmy temperaturę naszych związków tak,jak dokładamy gałązki do płonącego ogniska.Zostawione samo sobie wygaśnie.I nie przerzucajmy tu winy na facetów,czy ich wiek.Oni są tacy,jak każdy człowiek.Pragną miłości i jej szukają.Facet to zdobywca drogie panie,pozwólmy się zdobywać,ale i podsycajmy związek.Sukces gwarantowany.Sprawdziłam.Polecam. Język Zawstydzony  ALICJA
Zapisane

Miłość jest życiem w całej swej pełni, jak puchar pełen wina.
Żyjemy na tym świecie dotąd, dopóki kochamy... Życie zdobywa swe bogactwa - dzięki poparciu świata, swą wartość - dzięki poparciu miłości.


Rabindranath Tagore (Rabindranath Thakur, 1861 - 1941)
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.581 sekund z 22 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

zastepczeforumcc forumpc wataharainbow aplikacja2013 watahaloup