*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 02, 2024, 01:04:35


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: "ARS MORIENDI"  (Przeczytany 1532 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
@żmijka
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1898


I get wings to fly... I'm alive ...


« : Maj 30, 2008, 16:33:11 »

<a href="http://www.youtube.com/v/ftmUbbY5lok&amp;hl=pl" target="_blank">http://www.youtube.com/v/ftmUbbY5lok&amp;hl=pl</a>

  Wiele lat temu, w trakcie trwającej lekcji na temat skutków działania bomby atomowej, zapytałam nauczycielkę gdzie w razie jej wybuchu należy się ukryć, skoro w pobliżu domu nie ma żadnego schronu? Ta odpowiedziała po chwili namysłu, że powinniśmy przygotować białe prześcieradła, owinąć się w nie, i położyć pod oknem...
Minęło kilka lat nim w pełni zrozumiałam znaczenie jej słów. Czy dziś umiałabym zawinąć swoje ciało w prześcieradło i położyć się pod oknem? Nauczono mnie wielu rzeczy, jednak nikt nie uczył mnie sztuki umierania. Zapytani jak chcielibyśmy, by śmierć nasza wyglądała, odpowiadamy przeważnie, że powinna być nagła, bez bólu, cierpienia, najlepiej w trakcie snu, bez negocjowania kiedy ma to nastąpić. Jednak gdy stajemy w obliczu realnego zagrożenia życia, śmiertelnej choroby, zaskoczeni, że to właśnie nam sie przytrafia, że to właśnie teraz następuje, często nie potrafimy sobie z tym poradzić.
Zapisane
@żmijka
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1898


I get wings to fly... I'm alive ...


« Odpowiedz #1 : Czerwiec 01, 2008, 23:24:53 »

   Spoglądam na ten watek i potwierdzam się w przekonaniu, że sztuka umierania nadal jest tematem tabu...
Zapisane
duska90
Administrator
Aktywny użytkownik
*****
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 240



« Odpowiedz #2 : Czerwiec 02, 2008, 14:28:17 »

To jest bardzo smutny temat, ludzie uciekają od niego bo się boją śmierci. Myślę, że wielu wierzy, że to ich nie dotyczy. Śmierć to nie jest Game over w komputerze, ona dzieje sie naprawdę!
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.107 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

swiatmody mohikanie polskiegpsts worldofdogs wrzeciono